Sokoban gra na myslenie

Kategoria – Logiczne

Rok produkcji – 1984

Producent – Spectrum Holobyte

Rozmiar – 71 KB

Sympatyczna gierka logiczna wymagająca myślenia i planowania kolejnych posunięć. Naszym zadaniem jest przesuwanie bloczków do określonego miejsca w jak najmniejszej ilości ruchów i w jak najkrótszym czasie. Przesuwać można tylko jeden bloczek na raz. Fajna, prosta gierka dla każdego. Sokoban gra na myslenie jest dość ciekawa.

Ortotris gra na myslenie

Kategoria – Logiczne

Rok produkcji – 199

Producent – UHO

Rozmiar – 197 KB

Ortotris to gra logiczna nazwą przypominająca sławną gre „Tetris”. Polega ona na wybieraniu prawidłowych literek „ó, u, ż, rz…” aby ortografia była poprawna. Bardzo fajna gierka umysłowa dla każdego kto chce się podszkolić w ortografii a szczególnie dla najmłodszych. Ortotris to z cała pewnością gra na myslenie

Master Mind gra umyslowa

Kategoria – Logiczne

Rok produkcji – 1992

Producent – Invicta Plastics

Rozmiar – 72 KB

Gra logiczna polegająca na odgadnięciu szyfru poprzez układanie kulek. Po ułożeniu jednego schematu kulek pokazuje nam się informacja czy jest to dobra kombinacja. Gierka może nieżle wciągnąć, uważaj… Master Mind to niewątpliwie gra umyslowa.

Blitz gra logiczna

Kategoria – Logiczne

Rok produkcji – 1995

Producent – Art Department GmbH

Rozmiar – 23 KB

Gra Blitz to warcaby. Nie wiem czy musze opisywać tą gierke bo napewno każdy w życiu chociaż raz grał w szachy. Tutaj można pograć z komputerem, ale ostrzegam poziom kompa jest bardzo wysoki! Blitz gra logiczna to ciekawa gra.